Son gezilenler
Son gezilenler boş...

KİRALIK VİLLA DOLANDIRICILARINA DİKKAT !!!

Son zamanlarda kalabalıktan kendilerini korumaya çalışan aileler, villa kiralayarak tatillerini güvenle yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle kiralık villalara olan talep fazlasıyla artırmış durumdadır. Bu durumdan istifade etmeye çalışan dolandırıcılar, (kişi veya kuruluş olabilir) tamamen sahte ilanlar ve web siteleri ile birlikte aslında hiç var olmayan veya başka sitelerden kopyalanmış villaları değerinin altında fiyatlarda sunmaktadırlar Bu durumdan dolayı villa, yazlık ve apart kiralamayı düşünen kişilerin muhatap oldukları firmalar konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Villa, yazlık ve apart kiralamadan önce mutlaka kiralama yapmak istediğiniz sitenin TÜRSAB üyesi olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca sorgulama yaparken TÜRSAB yetki belgesi, vergi dairesi, vergi numarası ve adreslerine ilişkin ruhsat kontrolünü de  yapmanızı önemle rica ederiz.  

Begonvil Grup olarak sektördeki 16 yıllık deneyim ve tecrübemiz ile önceliğimiz sizlerin konforlu ve huzurlu tatil yapmanıza yardımcı olmaktır. Müşteri güvenini öncelik olarak seçtiğimiz iş hayatımızda, hiçbir dolandırıcı kişi ya da kurum ile alakamız olmadığını ve olmayacağını bilmenizi isteriz. Firmamızın sitemizde bulunan ve TÜRSAB' a kayıtlı olduğumuzu belirten belge numarası ile başka hiçbir yerde faaliyeti bulunmamaktadır.  Yazlıkcım olduğunu iddia eden kişi veya kurumlarla karşılaştığınız takdirde, 444 0 725 numaraları iletişim merkezimizi arayabilirsiniz.

SAHTE/ DOLANDIRICI FİRMA KONTROLÜ

1: Dolandırıcı firmalar, kredi kartı ile ödeme hizmeti sunmazlar. Kredi kartı ile ödeme yapmak istediğinizi belirtin.

2: Genelde dolandırıcı firmalar, villalarının takvimlerini boş bırakırlar, sizin istediğiniz tüm tarihlere olumlu yanıt vermek ve sizin paranızı almak için uğraşırlar.

3: Dolandırıcı firmalar sitelerinde yayınladıkları villaların fiyatlarını diğer firmalardan genelde daha düşük tutarlar.

4: Dolandırıcı firmalar,  "peşin öderseniz şu kadar indirim" , "havale yaparsanız bu kadar indirim"  gibi sizlere indirim yapmayı teklif edebilirler.

5: Dolandırıcı firmalar indirim yapmaktan çekinmezler çünkü sizin ödediğiniz bütün para tamamen kendi ceplerine girecektir.

6: Dolandırıcı firmalardan "villa sahibinin telefonunu alabilir miyim , onunla görüşmek istiyorum" talebine genelde olumlu yanıt verirler. Villa sahibi yerine kendi arkadaşlarının telefonunu verip sizden güven kazanırlar.

7: Dolandırıcı firmalar TÜRSAB'a kayıtlı olduklarını iddia ederler.

   Web sitelerinde TÜRSAB Dijital Doğrulama linki vardır ancak bu SAHTEdir.

   Buraya tıkladığınız zaman, yine dolandırıcıların oluşturdukları sahte bir sayfaya yönlenirsiniz.

   Bilgisayarınızın, tablet veya  telefonunuzun adres çubuğu bölümünde; noktası ve virgülüne kadar şunun yazması gerekmektedir.

   https://www.tursab.org.tr/tr/ddsv  veya www.tursab.org.tr/tr/ddsv

   noktalama işaretlerine ve harflere mutlaka dikkat ediniz. 

8: Sosyal medya hesaplarına girin, çok kısa ve uzun zaman öncesine ait paylaşımları yoktur. Genelde paylaşımlarının altında yoruma izin vermezler. 

9: Vergi levhasını sorun size göstersinler, yurt içinden para yollayacaksanız eğer vergi levhasının üzerinde yazan isme/unvana ait banka hesabına para yollayın. Başka bir hesap numarası verirlerse yollamayın. Gerçekten böyle bir firma var mı? Villa kiralama firması mı? diye firmanın çalışıyor olduğu bankayı arayıp bilgi alabilirsiniz. 

10: Dolandırıcı Firmalar her isteğinize genelde olumlu cevap verirler.

SİZE NASIL GÜVENEBİLİRİZ?

Sitemizde alt köşede bulunan dijital doğrulma sistemlerini kullanarak sitemizin güvenilirliğini inceleyebilirsiniz.

Yazlıkcım BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ sahipliğinde, 13045  belge numarası ve Begonvil Grup Seyahat Acentası ünvanı ile, Turizm Bakanlığına bağlı TÜRSAB A sınıfı bir acentadır.

Maliye Bakanlığından telefon yoluyla veya online olarak aşağıdaki bilgiler ile hakkımızda bilgi alabilirsiniz.

BEGONVİL GRUP EMLAK TURİZM TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

Mersis No: 0160138883600001

Kaş Mal Müdürlüğü Vergi No: 1601388836

Kep Adresleri: begonvilgrup@hs01.kep.tr

Açık adres: Kalkan mahallesi Şehitler caddesi No :53/A  Kaş/ANTALYA 07960

info@yazlikcim.com.tr

444 0 725

Saygılarımızla,

YAZLIKCIM - BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Yazlıkcım olarak, 2020 yılı içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu güne, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyoruz. Bu dönemde siz değerli misafirlerimizin Korona virüs salgınından uzak izole bir tatil keyfi yaşamasını sağlamak için çalışanlarımızın ve villalarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

YAZLIKCIM İLE YAPACAĞINIZ TATİLİNİZDE NEREDEYSE EVİNİZDE OLDUĞUNUZ KADAR RAHAT HİSSETMENİZİ SAĞLAYABİLECEK ŞEYLERDEN BAZILARI…

Yazlıkcım olarak, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ederek tatilden beklentilerinizi tam anlamıyla 100’de 100 memnuniyet misyonumuzla karşılayamaya devam etmekteyiz.

Saygılarımızla,
YAZLIKCIM-BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ

Bizi Takip Et!