.

Birçok yer için cennetten bir köşe deyimi kullanılır ki gerçekten de ülkenin çoğu yeri cennetin yeryüzündeki yansıması gibi. Ancak tasvir ve anlatılanlara baktığımızda cennet sanki Yakapark’ın tanımı gibi. İster Fethiye’de tatil yapıyor olun isterseniz Kaş ya da Kalkan’da, hepsine o kadar yakın ortak bir lokasyondakiYakapark, ziyaret etmeden tatilinizi sonlandırmak istemeyecek, görmediyseniz de hayıflanarak tekrar tatil planı yapmaya başlayacaksınız. Yeşilin tüm renklerini içinde barındıran bir doğa düşünün tam ortasında serin ve sakinleştiren sesiyle şelale aksın gölleştirdiği sularıyla. Kulağa çok güzel geldiğinin farkındayız, bu tecrübeye dahil olmak istemez misiniz?

Doğayı seviyorsunuz Yakapark’tan ayrılmak çok zor gelecek sizlere. Farklı türdeki kuş cıvıltılarının şenlendirdiği bu bölge, ruhun dinlenip arındığı saklı kalmış cennetlerden biri. Devasa ağaçların gölgesinde biraz mola verip dinlenebilir, molanıza eşlik eden huzur ile de tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız. Küçük bir mola diye uğrayacağınız Yakapark, sizi ağırlamak için çok bir çaba sarf etmeyecek. Daha ilk dakikalardan itibaren sizi kuşatmaya başlayan oksijenin oluşturacağı etkiye kendinizi teslim etmeye hazır olun. Usul usul ancak davetkar hamaklar, manzaranın tadını iyice çıkarasınız diye taraça şeklindeki seyir basamakları, yoğunluğuyla çağlayan su kanalları ve havuza bürünmüş gölleriyle gözünüzü kapatın sesi ve huzurun dinleyin. Tatiliniz anlam kazanmaya başladı bile.

Ege kıyılarının en güzel özelliklerinden biri o sıcakkanlı kadınlarının hazırlamış olduğu birbirinden nefis saçta pişen gözlemelerin her durakta rastlıyor olmak. Yakapark’ta, birbirinden renkle sedirlerin oluşturmuş olduğu salaş ve doğal mekanlarda oturup bir şeyler atıştırıp dinlenmeniz de mümkün. Ancak buraya gelmişken gözlemelerin tadına bakmadan ayrılmayın. Ege ve gözlemeleri, tatil anılarınıza bir madde daha eklemenize neden olacak. Çoğu yol üstünde karşılaşacağınız gözlemeler için oluşturulmuş gözleme mekanları da mevcut. Bölgede Alabalık da revaçta. Kanal sularında yaşayan ve doğal yöntemlerle beslenen Alabalıkların da tadı doğal olarak damağınızdan kolay silinmeyecek bir lezzet. Göl ve kanalda yüzen balıkları izlerken, balık atıştırmak isteyebilirsiniz. Yakapark başlı başına bir destinasyon ancak buraya gelmişken yakınlarındaki diğer gezilecek yerleri de ziyaret etmeniz mümkün. Bunların başında, Kaunos, Pınara, Letoon, Xantos, Patara plajı ve antik kentler, kaya mezarları, Fethiye tiyatrosu ve müzesi, Kayaköy, Ölüdeniz Milli Parkı, Katrancı Koyu, Kızlar Koyu, Göcek ve Kaş’ı sayabiliriz.

Gündüz uzayıp giden bembeyaz kumlarla örtülü plajlarda denizin ve güneşin tadını çıkarırken, akşamında doğal güzellikler sunan tabiatın eşsiz manzarası eşliğinde dinlenebilirsiniz. Tatilinizde her türlü aktivitelerin olması hem tatilinizi daha canlı kılacak hem de birçok alternatifle tatilinizi değerlendirmiş olacaksınız. Zaten Kaş, Kalkan ya da Fethiye’de tatildeyseniz Yakapark’a uğramadan dönmeyeceksiniz. Yakapark’ın girişinde rastlayacağınız renkli ve küçük eğlenceli yön tabelaları daha ilk dakikadan ne kadar güzel bir yere geldiğinizi kanıtlar gibi.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Yazlıkcım ile yapacağınız villa tatilinizde nerdeyse kendi evinizde olduğunuz kadar rahat hissetmenizi sağlayabilecek şeylerden bazıları...

Corona bilgilendirme