.

Yazlık villa kiralamadan önce izlenmesi gereken adımlar

Yoğun iş temposuna ara verir vermez harika bir tatile start vermek için sabırsız olabilirsin. Ancak unutulmaz bir tatil yaşamak için acele etmeden karar vermek ve tatil için doğru konsepti belirlemek lazım. Son dönemlerin en çok tercih edilen villa tatili ile sevdiklerinle veya arkadaş gurubunla unutulmaz bir tatil süreci yaşayabilirsin. Kalabalık tatil köyleri yerine doğa ile iç içe bulunan, özel havuzu ve değişik etkinlikler için alanlara sahip villalar da eşsiz bir tatil dönemi geçirilebilir. 

İzlenmesi gereken adımlar…

1.Tatil tarihini belirle

Yazın en iyi dönemleri tatil yapmak için en uygun zamanladır. Ancak Haziran ve Temmuz, sezonun en yoğun olduğu dönem olduğundan dolayı haftalar öncesinde villanın kiralanması ve ön ödemenin yapılması lazımdır. Sezonun sakinleşmeye başladığı Ağustos sonu dönemlerde de kiralık villa seçeneklerinden en uygun fiyat dilimleri ile yararlanmak mümkün olabilir. 

2.Hangi tatil yöresi sana daha uygundur?

Villa tatiline karar verdikten sonra hangi bölgede villa kiralaman gerektiğine dair sorunun da cevaplanması gerekir. Eğer arkadaş grubu ile gitmeyi planlıyorsanız, tatil yöresine ortak karar verebilir ve kalabalık etkinliklerin bol olduğu rotalar seçilebilir. Mesela; rafting, paraşüt ile atlama, trekking veya daha farklı doğa sporlarının yapıldığı noktalar seçilebilir. Ayrıca, doğa ile iç içe olmayı hesap edenler için de tatil yöresinin yeşilin ve mavinin buluştuğu bir yer olmasına dikkat edilebilir. 

3.Villa seçimini hemen yap

Tatil yöresine de karar verildikten sonra o bölgede yer alan villa seçeneklerini değerlendirmeye koyulmak gerekir. Arkadaş grupları ile planlanan tatiller için en uygun villa modelleri, büyük ve geniş olanlardır. 6-8 kişilik lüks villalarda, geniş odalar ve yaşam alanlarına sahip şekilde eğlenceli bir tatil geçirilebilir. Ailecek gidilecek villa tatillerinde ise, havuzu dışarıdan görülmeyen ve muhafazakar villa konseptine sahip konaklama seçenekleri tercih edilebilir. 

Bu üç adımı tamamladıktan sonra tatil yöresindeki gezilecek yerlerin listesini çıkarabilir, tatil süresi boyunca yapılacak etkinlikler, geziler, turlar ve yeni deneyimleri günbegün yaşamak için planını hazırlayabilirsin.


SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Yazlıkcım ile yapacağınız villa tatilinizde nerdeyse kendi evinizde olduğunuz kadar rahat hissetmenizi sağlayabilecek şeylerden bazıları...

Corona bilgilendirme