Son gezilenler
Son gezilenler boş...

Villa Kiralama Hakkında Herşey

YAZLIKCIM İLE YAPACAĞINIZ TATİLİNİZDE NEREDEYSE EVİNİZDE OLDUĞUNUZ KADAR RAHAT HİSSETMENİZİ SAĞLAYABİLECEK ŞEYLERDEN BAZILARI

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Değerli misafirlerimizin dikkatine: Koronavirüs (Kovid-19) veya mücbir sebepten kaynaklı durumlarda misafirlerimizin yapmış olduğu rezervasyonlar ileri bir tarihe ertelenecek veya ödemiş olduğu ön ödemeler kesintisiz iade edilecektir. Hiçbir misafirimiz geçmiş yıllarda mağdur edilmedi 2024 yılında da mağdur edilmeyecektir. Yazlıkcım Müşteri memnuniyetinin ve kaliteli hizmet anlayışının her şeyden önce geldiğine inanarak kesintisiz hizmet vermektedir.

Villalarda her müşteri girişinden önce yapılan dezenfekte ve temizliklerde günümüz şartlarını dikkate alarak extra dikkatli davranıyoruz

Villaların temizliğini yapan çalışanlar çok titiz bir şekilde denetlenmekte ve dezenfekte edilebilecek her yer yerine ve zeminine göre dezenfekte edilmektedir.

Çalıştığımız ortamı günlük olarak dezenfekte ediyor ve sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Ofisimizde veya sahada, gelen veya gelecek olan misafirlerimiz ile ilgilenecek tüm çalışanlarımızın günlük ateş ölçümlerini yapıyoruz. Salgın tedbirleri ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket ediyoruz.

Villa havuz bakımlarını ve ölçümlerini günlük uzman ekiplerce yapıyoruz. Sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde PH ve klorlaması bu ölçümlere göre uyguluyoruz.

Villalarda bulunan yastık, çarşaf, havlu gibi kullanabileceğiniz ürünlerin yıkanmasını ve temizliğini yakından takip ediyoruz.

Villalarımızın bulunduğu her bölgede direk villalara sipariş getirebilecek market ve restoranlar ile görüşerek çoğu villalarımızda bu hizmeti sağladık.

Yazlıkcım olarak, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ederek tatilden beklentilerinizi tam anlamıyla %100 memnuniyet misyonumuzla karşılayamaya devam etmekteyiz.

SİZE NASIL GÜVENEBİLİRİZ

Sitemizde alt köşede bulunan dijital doğrulma sistemlerini kullanarak sitemizin güvenilirliğini inceleyebilirsiniz.

Yazlıkcım, BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ sahipliğinde Begonvil Grup Seyahat Acentesi ünvanı ile Turizm Bakanlığına bağlı TÜRSAB A sınıfı üyelik belgesine sahip acentedir. Belge Numarası 13045

Maliye Bakanlığından telefon yoluyla veya online olarak aşağıdaki bilgiler ile hakkımızda bilgi alabilirsiniz.

BEGONVİL GRUP EMLAK TURİZM TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

Mersis No: 0160138883600001

Kaş Mal Müdürlüğü Vergi No: 1601388836

Kep Adresleri: begonvilgrup@hs01.kep.tr

Kalkan Mahallesi
Şehitler Caddesi No: 53/A
07960 Kaş/ANTALYA

info@yazlikcim.com.tr

444 0 725

REZERVASYON VE ÖDEME NASIL YAPILIR

Villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon yap kısmından ön rezervasyon yapılabilmektedir. Ön kiralama isteğiniz onaylandıktan sonra villa/apart/daire için toplam ödenecek ücretin %15, %20 veya %35 ’i (villa/apart/dairelerimize göre değişir) kapora ödemesi olarak alınmaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü yada belirlenen süre içerisinde ödendiği taktirde villa/apart/daire adınıza rezerve edilir. Kaporanın ödemesi, havale, EFT, veya web sitemiz üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir. Kapora teslim alındığında en geç 1 (bir) iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak villa/apart/dairenin adınıza tamamen ayrıldığına dair rezervasyon belgesi gönderilecektir. Kiralama belgesi içerisinde toplam ücret, alınan kapora, hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği, ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü-saati belirtilmektedir. Kaporanın belirtilen süre içerisinde ödenmemesi durumunda BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ., müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villa/apart/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villa/apart/dairenin geriye kalan ücreti, sözleşme yapıldıktan ve villa/apart/dairenin kontrolleri yapılıp tesliminde peşin olarak (NAKİT) alınır. Yine BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ., müşteriye kiralananın eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle, eşyaların kırık, dökük, hasarlı, kayıp, zayi vs. olmasına karşın büyüklüğüne ve donanımına göre 1000 TL - 5000 TL hasar depozitosu almakta olup, bu depozito villa/apart/daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların kontrolünden sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villa/apart/daireye giriş günü NAKİT olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

ÖDEME YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

KREDİ VE BANKA KARTI İLE ÖDEME

Göndermiş olduğunuz ön rezervasyon isteğiniz onaylandıktan sonra tarafınıza gönderilen ödeme sayfasından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeniz gerçekleştikten hemen sonra tarafınıza günlerin tamamen adınıza ayrıldığına dair kesinleşmiş rezervasyon belgesi gönderilmektedir. Kredi ve Banka kartı ödemelerinizde 3D güvenli ödeme protokolü kullanılmaktadır. Kredi ve Banka kartı bilgileriniz tarafımızda saklanmamaktadır. Tek çekim yapmış olduğunuz işlemlerde faiz uygulaması yapılmamaktadır.

KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME

Göndermiş olduğunuz ön rezervasyon isteğiniz onaylandıktan sonra tarafınıza gönderilen ödeme sayfasında kart bilgileri girildiğinde taksit seçenekleri görüntülenecektir. İsterseniz taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Taksit seçeneklerinde çalışmış olduğunuz bankanın şartlarına göre faiz uygulanabilmekte veya uygulanmamaktadır.

BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME

Göndermiş olduğunuz ön rezervasyon isteğiniz onaylandıktan sonra tarafınıza gönderilen aşağıdaki banka hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Banka Bilgisi : YapıKredi

Müşteri Ünvanı : Begonvil Grup Emlak Turizm Ticaret ve Sanayi LTD. ŞTİ.

TRY TR85 0006 7010 0000 0058 2826 67

EUR TR33 0006 7010 0000 0058 2903 93

USD TR06 0006 7010 0000 0058 2957 29

GBP TR27 0006 7010 0000 0058 2484 03

Swift no : YAPITRISXXX

KONAKLAYAN TÜM KİŞİ BİLGİLERİ YAZILMALI MI?

Villaların kapasitesine göre gelen veya gelecek olan tüm misafirlerin kimlik bilgilerinin kayıt altına alınması ve bölge güvenlik birimlerine ( Jandarma veya Polis) iletilmesi yasa ile zorunlu hale getirilmiştir.

VİLLA VE YAZLIKLARDA AİLE ŞARTI VAR MIDIR?

Sadece aileler konaklayabilir gibi bir şart bulunmamaktadır.

VİLLA/APART/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü Villaya/Aparta/Daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 00.00’dır. Müşteri; bilgi vermemesi durumunda belirtilen saatler dışında Villaya/Aparta/Daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta/Daireye bir gün sonra sabah BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.'nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta/Daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ. kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ. bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda Villadan/Aparttan/Daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Çıkış günü sabah erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire kontrolü yapılamadan müşterinin Villadan/Aparttan/Daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile Villayı/Apartı/Daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ VERİYOR MUSUNUZ?

Araç kiralayarak bir bölge için planladığınız tatilinize, bambaşka bölgeleri de ekleyerek görmek istediğiniz yerlerin sayısını arttırabilirsiniz.

Havayoluyla seyahat eden misafirlerimizin aracını havalimanında teslim ederek villasına rahat bir şekilde ulaşmasında yardımcı oluyoruz. Talep edilmesi durumunda özel bir şoför tahsis edip sizi konaklayacağınız villaya kadar ulaştırarak aracınızı teslim ediyoruz.

Araç kiralamalarında yıl içerisindeki yoğunluğa bağlı olarak 3 farklı fiyat periyodu uygulanmaktadır. Buna göre Araç Kiralama Fiyatları

Ocak, Şubat, Mart, Kasım ve Aralık ayları Kış Sezonu.

Nisan, Mayıs, Ekim ayları Düşük Sezon.

Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ayları Yüksek Sezon şeklinde fiyatlandırılmıştır.

Fiyatlara KDV dahildir.

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI NELERDİR?

1-) Antalya havalimanı transferlerinde kira haricinde gidiş - geliş 1500 TL masraf bedeli uygulanır.

2-) Araç teslim etme zamanına ilaveten 1 saati geçen gecikmelerde 1 günlük araç fiyatı uygulanır.

3-) Tüm araçlar kaskoludur. (Lastikler ve cam hariç) Tam kasko istenirse 350 TL günlük bedeli vardır.

4-) Havalimanı otopark misafire aittir. (Ortalama 70-100 TL)

5-) Kredi kartı blokesi yoktur.

6-) Araç kiralamalarda seçilen araç modeli için garanti verilemez; müsaitlik yok ise aynı grup (sınıf) içerisinde başka araç verilebilir. Rezervasyonlar manuel veya otomatik grup (sınıf) olarak alınır.

7-) Kış ayı (15 Ekim - 10 Nisan arası) gidiş - geliş şoförlü teslimat yapılır.

8-) Fiyatlara KDV dahildir.

HAVAALANI TRANSFERİ HİZMETİNİZ VAR MI?

Tatilinizi yapacağınız bölgeye en yakın havaalanına geldiğinizde;  sizi özel bir şoför ile karşılayıp rahat, konforlu bir transfer ayrıcalığı ile gideceğiniz villaya zahmetsizce erişiminizi sağlayarak tatilin keyfine hızlıca başlamanıza yardımcı oluyoruz.

VİLLALARDA YEMEK HİZMETİ

Villalarımızın hiçbirisinde yemek hizmeti bulunmamaktadır. Bunları siz misafirlerimizin temin etmesi gerekmektedir. Villalarımızın mutfak bölümü yemek yapmaya elverişli şekilde dizayn edilmiş olup gerekli araç ve gereçler mevcuttur. Villalarımızın bazılarında fırsatlar bölümünde yer alan ücretsiz Serpme Köy Kahvaltısı önceden belirlenmiş restaurantta veya kahvaltı salonlarında 4 kişiliğe kadar bir gün ücretsiz verilmektedir. Ücretsiz kahvaltıyı yapmak istediğiniz günden bir gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Ücretsiz köy kahvaltısı 5 (beş) gece ve üzerindeki konaklayan misafirlerimiz için geçerlidir.

BEBEK YATAĞI VE MAMA SANDALYESİ VAR MI?

Villaya giriş gününden bir hafta öncesi talep edilmesi durumunda bebek yatağı ve mama sandalyesinin müsaitlik durumuna göre yardımcı olmaya çalışıyoruz.

GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

1-) Kiracı kiraladığı villayı kendi malı gibi kullanacağını, özelliklerini bozmayacağını, meziyetlerini, şöhret ve itibarını kaybetmesine meydan vermeyeceğini ve kapalı mekanlarında sigara kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.2-) Kiracı kiraladığı şeyi ne halde buldu ise, o halde ve adede göre teslim etmeye mecburdur. Kiralanan gayrimenkul içinde bulunan demirbaş eşya ve aletler kontrat müddetinin bitiminde tamamen iade ile mükelleftir. Gerek bu demirbaşlar ve gerek kiralanan şeyin teferruatı zayi edilir ve kullanmaktan dolayı eskirse, kiracı bunları kıymetleri ile tazmine ve mülk sahibi bedelini talep ettiği taktirde ödemeye mecburdur.3-) Kiralanan villada, kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa, kiracı hemen kiralamış olduğu turizm acentesine 444 0 725 nolu telefonla veya Yazlıkcım ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını ve bu sözleşmenin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca kabul edilen Kambiyo Senet yerine geçeceğini kabul ve taahhüt etmiştir.4-) Kiracı, kiralamış olduğu villayı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz. Yazlıkcımacentasından izinsiz şekilde, dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez, sadece villada konaklayacak kişiler tablosunda isimleri bahsi gecen kişiler villada bulunabilir. Belirttiği kişiler haricindekilerin villada kalmasına veya konaklamasına müsaade edemez. Bu şartlara uymadığı taktirde villayı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu taktirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.5-) Kiralanan villanın temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilecektir. Villada kalan kiracı, tatil boyunca villa içersinde temizlik isterse, ekstra olarak her temizlik için 150 TL - 750 TL temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.6-) Kiralanan villa tatil amaçlı bir villa olduğu ve çevresinde de aynı şekilde tatil villaları bulunduğu için, çevresindeki villaları rahatsız etmeyeceğini, gürültülü davranışlarda bulunmayacağını, yüksek sesli müzik yapmayacağını, çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını, ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacağını, kısacası villayı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.7-) Kiracı, kira müddeti bittiği halde kiralanan villayı kiracı boşaltmadığı takdirde (Kira bitimi, bitiş tarihinde en geç saat 10:00 dur.) Yazlıkcım acentasının göreceği her türlü zarar ve ziyanı karşılayacağını ve kira bitimi günü en geç saat 10:00 da boşaltmayı kabul ve taahhüt eder. Kiralanan villanın giriş saati, kira başlangıç günü en erken saat 16:00, en geç saat 00:00 dır.8-) Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yada Yazlıkcım acentası ve mülk sahibinin kontrolü dışında gelişen bir sebepten dolayı villadan erken çıkarsa, Toplam Kiralama Tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.9-) Kiracı(Müşteri) kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.10-) Kiracı havuz ve bahçeyi itinalı bir şekilde temiz kullanacağını, elbise ile havuza girmeyeceğini, gereksiz klima kullanımı ve elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı, elektrik giderleri Mülk Sahibi tarafından karşılanacak olduğundan elektrik ve su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.11-) Kiracı(Müşteri)’nın elektrik, su vb. tüketimi konusunda sorumsuz davrandığı tespit edilirse, villa'nın büyüklüğü ve donanımına göre haftalık 300 TL – 3000 TL ücret tahsil edilir.12-) Villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler bu sözleşmede belirtilen "Kiralama Şartları"nın tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış "BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ." ne rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamı talep etme hakkı verir.13-) Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ DIŞINDA KİŞİ GELEBİLİR Mİ?

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Kişi sayısına çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.’ne yazılı olarak başvurulacak ve Villanın/Apartın/Dairenin kapasite durumuna göre BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ.’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Kişi sayısındaki değişiklik nedeniyle BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ. müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Daireye giriş yapıldıktan sonra konaklayacak kişiler listesinde belirtilen misafirlerin dışında Villaya/Aparta/Daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ. misafirlerin Villayı/Apartı/Daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden Villanın/Apartın/Dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın/Dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER NELERDİR?

Günlük, haftalık, aylık Villa/Apart/Daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ. tarafından giderilecektir. Tüm Villaların/Apartların/Dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin Villanın/Apartın/Dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda Villaya/Aparta/Daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Villa/Apart/Daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her Villamızda/Apartımızda/Dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız Villanın/Apartın/Dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

SİGARA İÇİLİR Mİ?

Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

VİLLA/APART/DAİREYE EVCİL HAYVAN GETİRİLEBİLR Mİ?

Evcil hayvan izni olan villalarımızın dışındaki tüm kiralık villalarımıza evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde BEGONVİL GRUP anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan misafiri evden çıkarma hakkına sahiptir.

KALAN ÖDEME NASIL ÖDENİR?

İnternet sayfamızda belirtilen Villa/Apart/Daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora(Ön Ödeme), banka hesaplarımıza Havale, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. Kalan ödemeler villa tesliminde NAKİT olarak tahsil edilmektedir.

HASAR DEPOZİTOSU NEDİR?

Her Villanın/Apartın/Dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, Villaya/Aparta/Daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri Villadan/Aparttan/Daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen Villa/Apart/Daire ile Villanın/Apartın/Dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte Villadan/Aparttan/Daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/Dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

VİLLANIN İÇERİSİNDE SİNEK, BÖCEK VB. HAYVAN VAR BEN PARAMIN İADESİNİ ALIP, VİLLADAN AYRILABİLİR MİYİM?

Hiçbir villanın içerisine sinek, böcek vb. hayvan yerleşmesine izin verilmez, konaklama esnasında kapıyı, pencereyi vs. açık bırakırsanız, villalarımızın tamamı doğa içerisinde olduğu için (bu zaten her villanın kendi sayfasında ve ayrıca kiralama şartlarında da belirtilmiştir) bu durum doğal olarak normaldir. Bu gibi durumlardan dolayı villadan çıkmak isterseniz sizin tercihiz olacaktır ama para iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

KİRALADIĞIM VİLLANIN YERİNİ NASIL BULACAĞIM VE ANAHTARI KİMDEN TESLİM ALACAĞIM?

Kiraladığınız villaya ulaşımınız için yetkili bir personelimiz size eşlik edecek, sizi villanıza ulaştıracak ve gerekli bilgileri size aktardıktan sonra villanızın anahtarını size teslim edecektir.Tatil için yola çıktığınızda şirketimizi telefon ile arayarak yol tarifi ya da uçakla seyahat edecekler için en yakın havalimanı tarifi alabilirsiniz. Şirketimizin Kalkan merkezdeki ofisinden görevlendirilen yetkili personelimiz sizi karşılayacak ve villanıza ulaştıracaktır. Villa ve Apartlarda standart giriş saati 16:00 (öğleden sonra), çıkış saati ise 10:00 (öğleden önce) dur.

EV SAHİBİNİN BİZİ EVDEN ÇIKARTMA HAKKI VAR MIDIR?

Villalarda gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmeniz durumunda yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce müşteriye uyarı yapılacak fakat durum halen devam ediyorsa ikinci sefer de ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Eğer çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşünüyorsanız; kiralık villa seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

TATİL YAPACAK OLDUĞUMUZ BÖLGE NE KADAR GÜVENLİ?

Villa kiralama yapacak olduğunuz bölgeler oldukça güvenli olup her yıl binlerce aile bu bölgelerde tatillerini güvenli bir şekilde geçirmektedirler. Sizin kendi evinizin güvenlik seviyesi ne kadar ise kiraladığınız villanın da güvenlik seviyesi o kadardır.

VİLLALARIN SİGORTALARI VAR MIDIR?

Villaların sigortalarının sorumluluğu tamamen ev sahiplerine aittir. Bu tip sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılsa bile içinde geçici olarak konaklayanların zararları bu sigortalara tabii olmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

KİRALADIĞIMIZ VİLLANIN MARKETE, RESTORANA VE DENİZE MESAFESİ NEDİR?

Her villanın konumu farklı olduğundan dolayı villadan villaya değişiklik göstermektedir ancak her villa için kendi sayfasında mesafe cetveli bulunmaktadır ve siz o villanın market, restoran, deniz vb. yerlere olan uzaklığını görebilirsiniz.

HAVUZ TEMİZLİĞİ İSTEMEDİĞİM TAKDİRDE GÖREVLİNİN TEMİZLİK İÇİN GELMEME DURUMU SÖZ KONUSU MUDUR?

Sizin ve sizden sonraki müşterilerimizin sağlığı açısından, her gün havuz temizliği, görevli personeller tarafından yapılmaktadır. Bu temizlik gereklidir ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Villa boş olsa dahi bu temizlik her gün yapılmaktadır.

HAVUZ BİZE GÖRE DERİN, SUYUNU BİRAZ AZALTABİLİR MİSİNİZ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun suyunu azaltmak için motorunu ve çalışan teknik sistemi durdurmak gerekir ve bu sistem durduğunda havuzun suyu bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyenik açıdan kesinlikle uygun değildir. Her villanın kendi sayfasında havuz boyutları yaklaşık olarak belirtilmiştir ve bu bilgileri görerek ve kabul ederek villanızı kiralıyorsunuz.

BELİRTİLEN FİYATLAR KİŞİ BAŞI FİYATLAR MI?

Web sayfamızda veya sosyal mecralarda paylaştığımız fiyatlar villanın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek: 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın fiyatı aynıdır.)

ARABA İHTİYACIMIZ OLUR MU?

Hangi villada konaklarsanız konaklayın, her villa için size araç gerekli olacaktır. Bölgemizde toplu taşıma maalesef yoktur. Sadece istediğiniz an taksi bulabilirsiniz. Hem çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler hem de market alışverişi, vs.ler için araç olmalıdır.

TEK KİŞİNİN KİMLİK BİLGİLERİ İLE VİLLA KİRALANABİLİR Mİ? KONAKLAYAN TÜM MİSAFİRLERİN KİMLİK BİLGİLERİ GEREKLİ Mİ?

Maalesef tek kişinin kimlik bilgileri yeterli olmamaktadır. Villa’da konaklayan tüm misafirlerin kimlik bilgilerinin bölge güvenlik birimlerine (Jandarma veya Polis) iletilmesi yasa ile zorunlu hale gelmiştir.

KİRALAMA FİYATINA NELER DAHİL DEĞİL?

-Yiyecek İçecek Hizmeti-Villada Konaklama Esnasında Villa İçi Temizliği-Ulaşım

VİLLADA SADECE AİLE İLE KONAKLAMA ŞARTI MI VAR?

Villalarda hem aile hem de arkadaş grubu konaklama kabul edilmektedir. Sadece aile ile konaklama şartı bulunmamaktadır.

KİRALADIĞIM VİLLADA KAÇ KİŞİ KONAKLAYABİLİRİM?

Villamızda belirtilen maksimum kapasitede kişi kabul edilmekte bu sayıya çocuklar da dahil olmaktadır ve bu sayının üzeri kişi kesinlikle kabul edilmemektedir.

İSTEDİĞİM SAATTE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPABİLİR MİYİM?

Tüm villalarımızda; ilk gün villaya giriş saati en erken saat 16.00’dır, en son gün villadan ayrılış saati ise en geç saat 10.00’dır. Aradaki zaman diliminde temizlik yapılmaktadır.

REZERVASYON TALEP FORMUNU DOLDURDUM, REZERVASYONUM KESİNLEŞMİŞ OLUYOR MU?

Sadece talep formunu doldurmanız villayı kiraladığınız anlamına gelmemektedir.  Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için %15, %20 veya %35’ ini (Villa/Apart/Dairelerimize göre değişir) ön ödeme bedelini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra bizim tarafımızdan size rezervasyon onay belgesi gönderilir ve bu şekilde rezervasyonunuz kesinleşmiş olur.

REZERVASYON EVRAKLARINI NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Toplam kiralama bedelinin %15, %20 veya %35’ ini (Villa/Apart/Dairelerimize göre değişir) kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız, sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.

18 YAŞINDAN KÜÇÜĞÜM REZERVASYON YAPABİLİR MİYİM?

Yasalar gereği ilanlarımızda kiralama ve ödeme yapıp konaklamak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Eğer siz henüz 18 yaşında değilseniz konaklayacak misafirlerimizden en az 1 kişi 18 yaşından büyük olmalı ve rezervasyon işlemlerini kendisi yapmalıdır.Villa girişlerinde villa sahipleri tarafından kimlik bildirimi yapılacağı için sorun yaşamamanız adına muhakkak 18 yaşında ya da daha büyük bir misafir davet ediniz.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Yazlıkcım olarak, 2020 yılı içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu güne, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyoruz. Bu dönemde siz değerli misafirlerimizin Korona virüs salgınından uzak izole bir tatil keyfi yaşamasını sağlamak için çalışanlarımızın ve villalarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

YAZLIKCIM İLE YAPACAĞINIZ TATİLİNİZDE NEREDEYSE EVİNİZDE OLDUĞUNUZ KADAR RAHAT HİSSETMENİZİ SAĞLAYABİLECEK ŞEYLERDEN BAZILARI…

Yazlıkcım olarak, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ederek tatilden beklentilerinizi tam anlamıyla 100’de 100 memnuniyet misyonumuzla karşılayamaya devam etmekteyiz.

Saygılarımızla,
YAZLIKCIM-BEGONVİL GRUP EMLAK TUR. TİC. VE SAN. LTD.ŞTİ

Bizi Takip Et!